| bozdimen a întrebat:

Imi puteti spune cu cine pot lua legatura pentru a merge in strainatate la cules de fructe pe perioada vacantei. Mentionez ca am 17 ani

5 răspunsuri:
| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu cineva de la vreo agentie de turism:S Ma rog...ce limba ce cirtulatie internationala cunosti de ai impresia ca te vei descurca?laughing

| VadTot a răspuns:

Cred ca esti foarte curajos sa ti doresti asa ceva! Nici nu ti poti imagina la ce riscuri te poti expune si am impresia ca nu poti iesi din tara asa usor odata ce esti minor! doar cu acordul parintilor si sa fi insotit de un major@@Parca...dar eu te sfatuiesc sa ramai in tara si sa muncesti aici decat sa fi sclav in alta tara mai bine sclav in tara talaughing)) ok?

| Ygorr38 a răspuns:

Parerea mea ar fi urmatoarea:
mai bine stai acasa ca e mai bine.Cei ca tin de varsta ta sunt cei mai usor de manipulat(fraierit).
Este o parere si poate si sfat