| DanielDanny a întrebat:

Intrebare random, nici nu stiu in ce categorie sa o pun:

Se mai adude ceva de trecerea la euro? Sau mai stam cu leii nostri?

Ar fi un avantaj sau dezavantaj?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa il intrebam pe domnul guvernator Mugur Isarescu, mosul care de 30 de ani nu este indepartat de nimeni si nimic de pe acel scaun, e scaunul banos acolo!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Simpatic):

N-ai sa-l vezi tu pe jidanul ala dat jos de acolo prea curand

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru Harfagre):

De securisti zici? nu n-am prins dar ceea ce stiu este ca mosul asta e aparat de unii din Occident care il vor acolo pe scaun ca sa faca ce vor din economia tarii noastre si le merge ceea ce vor. Un fel de masoni de ordin mare care controleaza si supun tarile mai slab dezvoltate ce au nevoie de puterea lor.
Ce mai stiu este ca acest mos nesimtit are o pensie de 20.000 de euro si un salariu de 20.000 de euro deci ia 40.000 de euro pe luna, wtf? la STAT niciun salariu nu ar fi trebuit sa depasesca prin LEGE salariul presedintelui tarii, asa ar fi fost corect; se creeaza un dezechilibru prin care se arata ca un rahat de guvernator e mult mai important decat Ciolanis. Pe de alta parte altii nu castiga in 10 ani cat ia nemernicul asta pe luna, nu mi se pare corect, vedeti unde merg banii tarii noastre? la mosnegi de astia imputiti care se vand si ne vand strainilor prin deciziile pe care le iau sau prin inactivitatea a face lucruri care sa creasca leul in fata euro...o indifereta profesionala impusa de altii, de aceea isi pastreaza locul caldut, cand sunt atatia tineri capabili in tara asta care ar putea face treaba la BNR cu salarii mult mult mai mici.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

"Intrebare random"

dacă e așa, atunci tu CHIAR ai nevoie de un răspuns sau ai pus-o doar așa că nah...ți-a ieșit pe gură (tastatură de fapt)?

| Catrice a răspuns:

Ai răbdare sa treacă covidu și poate își amintesc ăștia de euro

| Frank51 a răspuns:

Poate prind copii noștri, și dacă avem puțin bulan și noi, prin 2050.

| Dismally a răspuns:

Da, recent a fost angajata Viorica Dancila care ne va ajuta maxim la asta... laughing

Răspuns utilizator avertizat