| FOG92 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat? Am intrat in concediu 10 zile fiind angajat la o firma de 2 luni (lucrate) concediu fiind luat in a treia luna de munca! Mi s-au platit doar acele 10 zile de concediu si nu mi-a fost acordata o prima de vacanta, aveti idee DE CE >) Trebuia sa am vechime mai mare acolo sau cum? Multumesc

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Prima de vacanță, e posibil după politica firmei, să o acorde persoanelor angajate care au o cotizație completă de 12 luni, fără concediu medical. Când spun cotizare la firmă, mă refer la a avea toate zilele lucrătoare dintr-un an lucrate integral.
Iar, la cele 3 luni lucrate, având și cele 10 zile de CM, ziceți mulțumesc dacă vă plătesc medicalul!

| FOG92 explică (pentru romeo78):

O sa incerc sa ma rog sa nu moor acolo atunci laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste contractul vezi daca scrie ceva de conditii.
Eu nu inteleg de ce nu intrebi in primul rand acolo unde lucrezi, cam cum crezi am putea noi sa iti spunem de ce nu primesti tu prima de vacanta?

| FOG92 explică (pentru anonim_4396):

M-am uitat nu e nimic specificat de aceste beneficii in contract, doar traim in Romania, in caz ca ai uitat *

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu limbajul asta colorat nu o sa obtii nimic de la nimeni, nu cred ca ti-am vorbit urat.
Poate nu stiai ca toate contractele sunt individuale si confidentiale, nu stie nimeni ce beneficii ai tu specificate acolo, de asta ti-am si spus sa tratezi problema ta la locul de munca nu pe un forum. Dar ai facut asta? normal ca nu. O singura intrebare catre superiorul tau sau la resurse umane te-ar fi luminat.

| Tokyo44 a răspuns:

Nu știu sa fie obligația de a plăti prima de vacanța.
Acele zile vor fi plătite ca și cum ai muncit.