| ioanamaria2000 a întrebat:

Ma tot gandesc cum as putea sa fac si eu bani, sa contribui cumva in casa pentru ca doar ai mei muncesc. Facultatea imi ia tot timpul si nu as putea sa am un job. Ce as putea face, sunt locuri de munca online? (nu vreau OF/videochat sau altele de genul).

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti un job part-time in domeniul in care inveti la facultate! Colegii si practica te pot ajuta foarte mult.
Astfel poti castiga si bani, dar iti faci si experienta pana la terminarea facultatii.
Dupa terminare, decizi daca ramai cu norma intreaga (cu un salar negociat deja cu colegi) sau pleci la o alta firma.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Acum e la moda lucratul part-time in livrari (Glovo, Foodpanda, Bringo). Daca ai bicicleta si te descurci sa circuli cu ea, e o idee.
Alta varianta ar fi ospataria, o luna-doua in vacanta, sa inveti, apoi poti lucra si in timpul anului studentesc, in weekend, pe la nunti si botezuri, ori alte petreceri.

| Țoglă a răspuns:

4 ore la profi ca lucrător comercial sau casier.

| SharpEagle a răspuns:

La ce te-ai pricepe? Ce facultate faci?

| ioanamaria2000 explică (pentru SharpEagle):

Medicina Generala
Sunt anul 3

| Antopuff a răspuns:

La call center nu ti-as recomanda sa lucrezi. Sunt nervi facuti degeaba.

| ejymas a răspuns:

Ca sa iti poti gasi un job remote decent platit trebuie sa stii un skill.
Nu prea este in arie dar ai putea incerca Copywriting si mai apoi aplici la joburi pe diverse site-uri.

Daca iti place fiind anul 3 poti da meditatii celor care vor sa intre etc.
Daca doresti sa te indrum in aria asta da-mi un mesaj!