Întrebare recomandată | withoutme a întrebat:

Neata, este cineva pe aici care a cumparat online din china? cum a procedat, ce taxe s-au mai platit in afara de costul produsului? cum l-a adus in tara acel produs (ce tip de curierat a folosit). multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Daca faci PFA nu scapi de taxe ci dai de beleaua hartiilor și crede-ma ca sunt multe.

| MitroKta a răspuns:

Ce vrei sa cumperi? Pt ca anumite tipuri de produse sunt scutite de taxe vamale.

| withoutme explică (pentru MitroKta):

Produse electronice, tablete, laptouri telefoane...
dar mai am o intrebare. daca imi fac pfa, mai platesc tva? indiferent ce cumpar.ms

| MitroKta a răspuns (pentru withoutme):

DA, normal ca platesti. Apropo de pfa, intereseaza-te bine cum sta treaba, ca o sa ai de alergat dupa acte. si dupa ce o infiintezi va trebui sa trimiti tot felul de rapoarte:
http://www.pfa.ro/articole/pfa+sau+srl+%3F/pfa+sau+srl+%3F+ce+alegem+%3F
Treaba cu taxele vamale este valabila pentru produsele din domeniul energiei regenerabile.

| withoutme explică (pentru MitroKta):

Poti sa-mi dau un add? bucurescu_andrei

| MitroKta a răspuns (pentru withoutme):

A, sa stii ca nu ma descurc asa bine pe cat par. da-mi mesaj privat daca ai ceva sa imi spui

Răspuns utilizator avertizat