| alexmw1 a întrebat:

Am 14 ani si am decis cu tata sa-mi fac un card la BRD. Am facut cardul, l-am primit, l-am activat si nu pot plati cu el online dar cand am fost sa il fac fac doamna de la ghiseu a zis ca voi putea platii online...help me!

Răspuns Câştigător
| Florin0509 a răspuns:

Acea doamna de la ghiseu probabi nu sa cincentrat foarte bine la ce spunea!
Deci deodata ce ai varsta de doar 14 ani la bancile din europa primesti card Junior adica card pe care sa ti se poata introduce bani de abonamente, de la parinti etc...
Cu acel card nu vei putea face nici o data plati deoarece este un card Junior si ai nevoie de acord parental pentru platile online! Funda?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Depinde de cardul pe care il ai si de site-ul pe care vrei sa faci plata. In unele cazuri trebuie sa intri la setarile cardului si sa modifici limita de tranzactii nesecurizate - cele fara CVV2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tip de card ai? ron/usd/eur,sau universal...Ia un Visa si National si International si nu mai ai treaba, dar sa ai ceva pe el sa al alimentezi...

| alexmw1 explică:

Cred ca doar ron

| alexmw1 explică:

Am pus deja bani pe el, e Maestro

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexmw1):

Ar trebuie sa mearga,vezi ca la Maestro ai si online contul pe site-ul lor de la banca, daca nu contul tau e numai pe Romania, atentie contractul care la semnat sa nu fie numai in ron.

Asa am patit eu cu un cont de la raiffeisen toate bune si frumoase era alimentat cu cati-vaa "ron" dar nu puteam sa fac prin PayPal nimic nici o tranzactie pe net, si am card de la ei dar universal Visa, dar sunt taxe la ei ascunse adica la universale.