| anonim_4396 a întrebat:

Salut acum câteva luni am primit o factura de la Orange de 2.000 de lei nu am putut sa o plătesc și peste vreo doua luni ma trezesc cu o scrisoare de la top factoring în care scrie ca am de plătit 7800 de lei ce pot sa fac.

15 răspunsuri:
| alex9899 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi dar oricum nu cred ca scap de ei sunt niște norociți.

| anonimg a răspuns:

Nici nu-ti mai trebuie abonament cu asa ceva:
https://postimg.org/image/rr7fxyz5x/
Si pe lângă cele de mai sus, daca incarci la timp iti mai dă 1GB in fiecare zi pe tot parcursul celor 30 de zile.
Si toate astea costa fix 30 de lei.

Astăzi s-au făcut 5 ani la cartela si mi-au dat cadou 50 de minute nationale si 50 in retea. laughing

Revenind la subiect, nici tu nu trebuia sa stai asa mult cu facturile neplatite.
Si cei de la Orange sunt de vină, pentru că ar putea ajuta oamenii sa nu intre in colaps de plata restrictionand privilegiile abonamentului pana la achitarea completa a facturilor, si nu sa adauge dobanda peste dobanda sau să te de-a pe mâna camatarilor cu acte. Sunt răi și cei de la Orange. I-ați cartela la Telekom cu Opțiunea 5 cum am eu si iti este de ajuns.
Renunta la abonamentul de la Orange.
Acum trebuie sa depui efort sa scapi de datorie.

| alex9899 a răspuns (pentru anonimg):

Pai ași vria sa fac asta sa scap de abonament dar nu cred ca pot cel mai probabil ma vor da în judecata și vor câștiga oare îmi vor lua casa sau mașina.

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns:

Moarta nu e o opțiune de-chat dacă iești handicapat atunci da mai bine cauți o soluție orice numai moartea nu.

| MonsterBlood a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic, Dar exista o varianta care poate face bine sau poate face rau, asa ca gandeste-te bine eu am facut-o si m-au ajuta cu telekomu pentru ca a fost vina lor in fine.Este vorba de opc (organizatia protectiei consumatorului) sau anpc mai nou citeste bine contractul ca sa fi sigur ca nu ai facut tu vreun cost suplimentar sau ceva de genu fai poza la hartii ( ai grija la care) si fa o cerere catre anpc si in termen de vreo 2 saptamani o sa ii caute la sange ca sa vada daca ceva e ineregul sau nu.Asta doar in cazul in care esti 100% sigur ca ei au pus de la ei si nu au fost implicate alte costuri si dupa i-ati talpasita si muta-te la alta retea ca ai de unde alege si NU MAI FA ABONAMENT e cea mai mare tampenie pentru ca ei in timp isi recupereaza dublu fata de cat crezi tu ca platesti si ii doare la basca daca tu faci 10 mb cost ei tot 2 euro 3 iti pune i-ati o cartela de 6 euro si o incarci in fiecare luna e acelasi lucru si e si mai ieftin eu spre exemplu am cartela Vodafone de 1 an pentru ca m-am mutat de la Orange si am tot ce imi trebuie 5 gb internet 500 min in alte retele 200 min sa vorbesc in tari straine nelimitat in retea si asa mai departe numai avantaje deci gandeste-te bine la ceea ce faci sa nu ajungi mai rau incearca cu anpc-ul daca nu plateste si i-ati talpasita de la parsivii aia ca nici eu nu ii mai suport big grin (o si capu sus o sa vada ei cand isi pierd toti clientii ) big grin :*