| coadadematura a întrebat:

Salut,
Am 18 ani, intru clasa 12, vara e pe terminate si vreau sa fac bani online.
M-am straduit mult dar nu am gasit nicio metoda de a face bani online.
Stiti vreo metoda?
Am incercat si cu monede virtuale pe o aplicatie crypto.com dar astept de 3 luni sa imi vina cardul si inca n-a venit, pana nu vine nu mai fac nicio investitie in acea aplicatie.

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe Crypto.com nu ai nevoie musai de cardul lor pentru a obtine un profit. Poti face mai lejer asta pe Binance.com/aplicatia mobila. Totusi, tu vrei sa faci si ceva constructiv/creativ, sau doar bisnita? Momentan, cu crypto faci fie specula pe termen scurt/mediu, fie investitii pe termen de citiva ani, cu sansa de a pierde tot, desigur. Daca discutam de modalitati constructive de a face bani... CE STII SA FACI?

| coadadematura explică (pentru GabiDumitrescu):

Stiu ca pot obtine profit si fara card dar il vreau ca sa fiu sigur ca am cum sa scot banii

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru coadadematura):

Geezus! Pai banii nu ii scoti in cardul lor, ci in cardul tau de pe care ai bagat bani acolo! Tu la ce credeai ca folosesti cardul lor? P.S. Cardul lor e foarte misto pentru folosit in mod curent deoarece iti da cash back sub forma de crypto.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Nu ai ce sa faci pe internet fara cunostinte. Eu am avut ocazia sa fac bani din hacking, dar ideea era ca trebuia sa fur si nu mi-a convenit...

| Genevaaa a răspuns:

Angajeaza te cauta anunturi pe net

| coadadematura explică (pentru Genevaaa):

Am zis ca metoda cu angajatul nu merge

| HelpingHands a răspuns:

Salut,

Eu îți recomand să descoperi ce te pasionează. Dacă te interesează faptul pur de a face bani înseamnă că nu ești dispus să te sacrifici prin muncă. Munca vine din pasiune. Găsește-ți pasiunea și dedică-te acelui domeniu.

Mult succes!

| Gnomzy a răspuns:

Salutare, am aproape 17 ani și m-am apucat recent să investesc la bursa din SUA, lucru pe care ți-l recomand și ție.

1. Ai nevoie de un broker (platforma de investiții).
2. Research și bani
3. Undă verde la investiții
Poate pare complicat la prima vedere dar te obișnuiești.

Nu îți recomand crypto momentan, pentru că monedele sunt prea volatile și riscul este mai mare, iar în crypto e de recomandat să investești destul de mult, ca să te bucuri de un profit semnificativ.