| InF3CT a întrebat:

Salut.Am o masina inmatriculata in Italia si as vrea sa o inmatriculez in Romania si nu stiu cam cati bani imi trebuie si ce trebuie exact sa fac(documente...etc).Masina e pe numele tatalui meu..Trebuie sa o radiez aici...sau sa fac pasajul la numele meu? Motor 1.2 benzina an 2001, euro 3

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Uite calculeaza-ti taxa de poluare:
http://static.anaf.ro/......_2013.html

| InF3CT explică:

Pai si daca masina nu este pe numele meu nu trebuie mai intai sa fac pasajul?

| Muraru_Dani_1971 a răspuns:

Daca esti in Italia mergi la aci o radiezi si ceri documente per exportazione platesti 101 euro si daca vrei sa o duci tu in Romania faci asigurare pe 5 zile si numere provizori 270 de euro apoi in rom merg la rar faci identificarea apoi la finante apoi la inmatriculare

| Muraru_Dani_1971 a răspuns:

Ca sa o inscri in Romania nu platesti mai mult de 400 de euro bafta multa