| s3s a întrebat:

Salut.am si eu o problema, mi-am facut un card VISA la ING acum 3 luni pe care mi-a pus un prieten o suma de bani(verificat) iar de atunci nu am mai folosit cardul pana azi cand am observat ca imi lipsesc o parte din bani, pot sa vad cumva daca s-au facut tranzactii pe cont sau ceva de genul?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cel mai probabil lipsesc banii aferenti costurilor de administrare a contului, banca ii ia singura din cont lunar sau trimestrial. Poti sa mergi cu cardul in orice sediu ING, la aparatele acelea unde au si scaun, nu la un bancomat normal, introduci cardul si ceri un extras de cont, ai optiune in meniu. Daca nu te descurci mergi intr-o zi lucratoare si roaga un functionar la bancii fie sa te ajute sa scoti acel extras de cont, fie sa-ti spuna el ce operatiuni ai pe card - pentru asta trebuie sa ai cardul si buletinul la tine si sa mergi la sediul unde ti-ai facut cardul.

| s3s explică (pentru mixxjim):

Lipsesc aprox 189 ron