| Stanca_George_1994 a întrebat:

Salut,după voi se câștiga bine fiind patron la o casa de schimb valutar? Vreau păreri și opinii

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca casa de schimb valutar este in buricul targului, adica in centrul unui oras mare, atunci are vad si se pot scoate destui bani, dar nu uita de taxe, pentru ca mai ai de achitat comisioanele la stat, impozitul, salariul celui care munceste, chiria locatiei si probabil ca-ti ramane in buzunar si tie 1000-1500 de euro pe luna.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Stiu ca tatal meu cand avea o casa de schimb prin 2009 facea 1000 de euro lunar (profit).

| MedionTcO a răspuns:

Daca acea casa de schimb are clienti si activitate zilnica, dupa parerea mea, castiga.

| Stanca_George_1994 explică (pentru MedionTcO):

Cam cât, așa după tine?

| MedionTcO a răspuns (pentru Stanca_George_1994):

Sincer,nu am nici o idee. Cert e ca daca angajatii se platesc undeva la 300-500 Euro, probabil el scoate dublu, triplu.

| Stanca_George_1994 explică (pentru MedionTcO):

Și o suma de start aproximativa? Eu m-am gândit la 6000de euro Cash de unde sa se înceapă schimburile, tu ce zici? E ok, așa de început?

| MedionTcO a răspuns (pentru Stanca_George_1994):

Iarta-ma,dar chiar nu am idee. Pana nu incerci nu ai de unde afla, asa-i?