| Vlad89NN a întrebat:

Salut, Faci bani cu Adsense?!
vreau sa stiu de la cei care aveti un site web cu reclama platita google daca reusiti sa faceti si cam cat/luna.ce marimi de banere credeti ca sunt cele mai ok? mersi,

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Cele mai populare sunt 300x250, implicit si cele mai profitabile.
Testeaza singur diverse marimi, din experienta mea cele leaderboard nu merg la fel de bine, de exemplu, dar incearca si vezi ce ti se potriveste tie.
Sa nu ai mai mult de 3 reclame pe pagina, iti inchide cont, si sa nu dai singur click pe ele.
Incearca si eMAG profitshare si 2 parale daca situl se preteaza.
Bafta

5 răspunsuri:
| SandraM a răspuns:

Faci bani daca ai content original si ai destui vizitatori. Mani multi din adsense se faceau prin 2002-2005... acum, daca ai 5.000 unici zi, iti spun ca nu scoti mai mult de 100 euro la 3-4 luni.

| Alexx2533 a răspuns:

Daca vrei s ainveti sa faci bani cu Google Adsense de pe un blog sau site, intra pe http://stiisitu.blogspot.com -Aici gasesti un tutorial cu tot ceea ce ai nevoie pentru a avea succes:D Mult noroc si la multi bani din GOOGLE ADSENSE!

| catalink a răspuns:

Sincer nu stiu cat se face sau daca se fac bani insa de aici vei face sigur http://socialbirth.com/? ref=728 da clik si vei vedea la fiecare fereral adus de tine vei primi 50 centi euro plus like-urile care le vei da.vor iesi ceva bani daca aduci mai multe persoane. daca dai clik pe link asa ma vei ajuta si tu pe mine multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| CataC a răspuns (pentru Vlad89NN):

Sa ai grija si la Adsense cu regulile, altfel iti pot dezactiva contul.
Daca-ti vezi de treaba si nu incerci sa fentezi sistemul te platesc fara probleme, ori prin Western Union ori prin check, cum alegi.