| Public22 a întrebat:

Salut, la ce banca as putea sa fac un imprumut de nevoi personale, daca am doar 5 luni de cand lucrez la o firma si in ultimii doi ani am avut intreruperi mai mari de 30 zile, adica nu am avut continuitate.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Majoritatea bancilor dau dupa 3 luni de serviciu. Problema este sa fie dobanda mica. Mergi la mai multe banci care sunt in apropierea ta si cere-le (sunt obligati conform legii) sa faca o simulare cu un scadentar sa vezi cat ai de platit la suma si perioada la care te-ai gandit. De exemplu 2.000 lei pe 48 de luni. La unele o sa platesti inapoi 2.400, la altele 2.600 etc. Vezi unde-i mai mica. Unele banci au simulator de credit pe pagina lor. Exemplu: http://bit.ly/2C3QUgM