| Anonimus247nmn13 a întrebat:

Pentru înființarea unui butic de clătite ca cel din videoul aceasta: https://youtu.be/iv31sSD9xaM într-un parc in centrul orasului gen cum sunt cei cu înghețată, as vrea sa stiu de ce ai nevoie gen de la primărie sau stiu eu. In cazul in care cineva stie si are ceva experienta as fi mulțumitor pentru un raspuns.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Visezi. Cei cu înghețată nu o fac în parc, o aduc de undeva.
Aprobare de la primărie. Ai nevoie de apă și canalizare, de curent electric, de o gheretă. Dacă este fixă, aprobări. Toate acestea într-un parc au nevoie de racordări și aprobări. Acolo totul se întâmpla într-o clădire. Acolo sunt alte reguli de igienă alimentară, aici altele. Aprobări și iar aprobări.
Aici ai avea