| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare : exista joburi la 14 ani? As cam avea nevoie de un ban de buzunar sa nu mai stau doar pe spatele parintilor

2 răspunsuri:
| Ana7807820 a răspuns:

Pentru tine nu exista decat optiunea de a te duce la vecinu sa ai grija de un bebelus/om batran, sa plimbi un caine etc. Pana la 16 ani nu poti sa te angajezi nicaeri legal.

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Legal nu sunt, tu fa sport si invata acolo linistit, de la 16 ani te poti apuca, nu te garbi deja sa ajungi la lucru ca acolo oricum iti petreci restul vietii