| Bagabani2003 a întrebat:

Salut TPU. Dacă doresc sa fac un împrumut de 10000 € am 20 de ani am minim 3 luni la locul de munca actual și minim 3 ani contract de munca. Știe cineva dacă îți trebuie giranți, dacă este posibila aceasta suma?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la ceva bănci și întreabă de condiții, nu ar trebui sa ai probleme la vechimea ta

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Logic că îți trebuie giranți. Plus de asta nu cred că ți se aprobă un credit așa ușor, eu la 20 de ani am avut pe cineva din interior, altfel nu puteam, că e pur și simplu prea mică vârsta și aplicația bancară îmi refuza creditul la toate băncile.

| UserRo10 a răspuns:

Mergi fizic si vorbeste cu ei. Ai probleme din cauza varstei si nu ai specificat salariul. Fa simulare la toate bancile si alege-o pe cea mai ok

| Bagabani2003 explică (pentru UserRo10):

Nu înțeleg ce treaba ar avea vârsta, atâta timp cât ai contractul pe o perioada nedeterminata.Vechime in jur de 3 ani.Salariu net 3300…