| anonim_4396 a întrebat:

deci vreau sa stiu si eu ce meserii sunt mai "usoare" dar se castiga multi bani din ele?

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Pai ai putea sa te angajezi si tu la Penny, Carrefour, Auchan, Lidl etc pe post de casier, manipulant marfa, lucrator comercial etc.
Dar vezi ca unii platesc mai binee, altii mai naspa.
Dupa ce te-ai angajat intr-un loc in care nu te solicita psihic prea mult, incepe sa citesti diferite carti si poate iti vei descoperi pasiunea ta adevarata big grin

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

Ok frate mersi

| supadeceapa a răspuns (pentru aimullah123):

La Lidl e muncă, frate. Nu stai o clipă locului.

| aimullah123 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai este dar nu e asa stresant. Nu e ca intr-un depozit de mobila spre exemplu, unde iti vine toata ziua marfa si trebuie sa o descarci.
Asa intr-un magazin d-asta mai pui si tu produse pe rafturi, mai stai si la casa, mai dai o matura etc

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu există așa ceva, munca e grea, cu mentalitatea asta nu o să faci nimic în viață. Există videochat, însă nici acolo nu e ușor și e un mediu din care scapi cu multe traume, dacă mai scapi.

| danbnz a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

In general, ce iti vine cel mai usor este ce iti place tie sa faci. Nu putem spune cu exactitate ce ar fi pe placul tau, de aia ar trebui sa vezi tu intai la ce te descurci si dupa aceea sa vezi si cam cati bani se castiga din respectivele meserii.

Succes!