| Petru_AAir_1993 a întrebat:

Doresc sa aflu cum as putea sa creez un website care sa faca competitii in care se castiga bani reali.

Intrebarea mea este :
Care sunt pasii legali pentru a organiza competitii online cu premii in bani reali?

Sau
Care sunt pasii legali pentru a creea un website care sa iti transforme creditele virtuale in bani reali!

Multumesc de ajutor!

6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Vezi ca la orice fel de joc de noroc trebuie sa platesti taxe de sute de mii de euro.

| Petru_AAir_1993 explică (pentru DimLight):

Dar daca tine de skill si nu de noroc. hai sa zicem Biliard (online)

| AndreiWolf a răspuns:

Faci un website si apoi adaugi metode de plata care vor fi disponibile cand faci siteul vor fi mai multe lucruri si competitia trebuie sa te gsndesti in ce conta din cate vezi deja ai doritori cine sa nu vrea bani reali. Succes.✌

| Petru_AAir_1993 explică (pentru AndreiWolf):

Abia astept sa ma apuc de el! Ceea ce ma gandesc este sa fac match-uri cs, cs-go si wow ceva de genu'
Dar daca, un pusti de 14 ani castiga 1000 de lei... cum ii trimit? ce va zice mama lui? nu ajung in nici o belea cu fiscul?