| Abc12abc a întrebat:

Stiti cumva cum as putea face rost de bani pentru a ii ajuta pe parintii mei cat de putin cu situatia financiara, vreau sa fac asta strict pentru a ii ajuta pe ei deoarece eu sunt multumit cu tot ce imi pot oferii ei, insa nu au o situatie financiara foarte buna. Rog seriozitate si apropo am 15 ani si sunt baiat.

5 răspunsuri:
| Pandhoraa a răspuns:

Nu stiu cat mai ai pana implinesti 16 ani dar dupa ce ii implinesti poti lucra pe termen nelimitat ca operator interviu asistat de calculator de acasa
e un job part time dar vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu esti major
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| cosssmyn a răspuns:

Cauta firme sa imparti reclame, gen penny, lidl, profi etc

| Marin_Alin_1996 a răspuns:

Salut tinere!
Din punctul meu de vedere, mai utila ar fi o educatie financiara pentru parintii tai, nu de mai multi bani. Dubleaza-le salariul, si va fi o chestiune de timp, foarte scurt, pana cand se obisnuiesc sa cheltuie tot salariul, iar cand intervine o situatie serioasa unde este depasit venitul lor lunar, vor intra in datorii iar.
Cu materiale pentru a obtine o educatie financiara cat de cat, te pot ajuta daca imi dai un e-mail la adresa marinalin0703@gmail.com
Succes!

| 9620eu a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa-ti faci griji prea mult in ce priveste situatia financiara a familiei tale, pentru ca tu trebuie sa inveti si sa ai rezultate bune la scoala, astfel parintii tai vor fi fericiti ca tu esti un copil bun intelegi? Esti inca mic ca tu sa muncesti pentru a contribui in casa, daca vei munci acum nu vei mai avea timp destul ca sa inveti, asa ca mai bine incearca sa ai rezultate bune la scoala pana vei termina scoala, iar dupa aceea vei gasi un loc de munca si ii vei ajuta pe parintii tai, doar stii cum e :toate la timpul lor happy

| Abc12abc explică (pentru 9620eu):

Inteleg ce vrei sa spui cu faptul ca nu prea ar trebui sa ma implic, dar chiar simt ca as putea sa ii ajut si pe ei catusi de putin. In ceea ce priveste scoala am note bune si am destul timp liber mai ales in cursul saptamanii pentru ca eu pricep destul de multe din clasa si nu pierd mult timp cu invatul. Si de aceea ma gandeam la un mod de a ii putea ajuta.