| slyzor a întrebat:

vroiam sa va intreb daca de exemplu imi iau un telefon cu abonament si dau mai putin decta val lui initiala si abonamentul e de 2 ani sa ziecem si eu il inchid dupa cateva luni ce se intampla iti ia telefonul te pune sa platesti ceva?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

In mod normal nu ai cum sa inchizi un abonament care are o perioada prestabilita,daca il cumperi pe numele tau,in mod normal nu ai cum sa inchizi abonamentul,doar sa nu il mai platesti, acumuland astfel datorii care vor trebui intr-un fel sau altul recuperate de la tine. Oricum ca sa poti scapa de el legal trebuie sa platesti suma echivalenta perioadei abonamentului, si nu cred ca e o afacere prea buna...