| Darius92 a întrebat:

Salut! va rog frumos sa ma ajutati, am investit in actiuni prin revolut din data de 10 martie si acum vreau sa mut portofoliul pe eToro dar sunt pe plus cu 15$. trebuie sa declar suma castigata acum sau la anul? multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| AlinMrs a răspuns:

Nu mai asculta la astia care nu au habar ce-s cu ei. Pur si simplu iti vinzi actiunile de pe revolut si iti transferi banii pe etoro. Dupa care iti cumperi actiuni pe etoro, simplu. La 15$ nu ai ce sa declari.
https://youtu.be/rSVWrWvaPko

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca suma castigata depaseste salarul minim pe economie, atunci trebuie sa depui declaratie luna urmatoare, iar corectia anuala vei face dupa terminarea anului.
Vorbeste cu un contabil, sa te indrume!

| zilog a răspuns:

MINCIUNĂ NU AI INVESTIT IN NCI IUN FEL DE ACȚIUNI TU NU EȘTI ACȚIONAR NICĂIERI NIMENI CARE SE JOACĂ LA ETORO SAU ALTE APLICAȚII DE GENUL ACESTA NU INVESTESTE IN REALITATE IN NICI UN FEL DE ACȚIUNi ci tu investesti in ceva virtual care nu are nici o legatura cu actiunle pe care eu le printez pe hartie si sunt obiecte fizice la fabrica mea de mase plastice
asa ca tu te joci la ceva pe calculator iar actiunile sunt reale si ca sa tranzactionezi actiuni reale trebuie sa fii braker sau sa vii la mine la fabrica sa mergi pe usa la x alta fabrica si sa iti cumperi fizic actiuni la fabricile respective
asa restul sun jocuri la păcănele jocuri de noroc că pariezi tu ca actiunile de la fabrica mea vor creste sau vor scadea
nu ai de unde sa stii că eu nu fac mână în mână cu prietenii mei cu alte firme lucruri ca să scadă acțiunile intenționat ca fraierii să piardă bani si intenționat cresc actiunile
si prietenii mei si firmele mele stiu deja când eu o sa cresc actiunle la ce ora si pariaza dinainte pe treaba asta pentru ca eu asa mânăresc contabilitatea cumpăr un utilaj unechipament de 2 milioane de euro doar in hârtii sau îl vqnd si fraierii pierd banii le la păcănele și in general majorutatea banilor tot la mine ajung pentru ca eu stiam dinainte când o să fac tranzactia x sau tranzactia y sau când spun că nu mai cumpăra nimeni folie pentru solarii pentru că a trecut sezonul sau ca nu se mai vand cizme de cauciuc
si asta face sa scada actiunile apoi spun ca am facut un contract cu o firma mare ce fabrica aututurisme si ca vor cumpara garnituri pentru geamuri de la mine si gata cresc actiunile si fraierii ca pierd banii
la păcănele
dar firmele mele care au investit in realitate in actiuni reale câștigă branii celor care baga la păcănele

| AlinMrs a răspuns (pentru zilog):

Esti bolnav mintal la ce raspuns ai dat laughing mai pune mana pe o carte de investitii si nu mai fabula

| Darius92 explică (pentru zilog):

No comment?