| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi cumpar un telefon de 11 milioane.
Si vreau sa-l iau in rate timp de 1 an jumate...
Ratele le fac la cetelem.
Cand vine acas telefonul..vine telefonul si o foaie cu contul in care trebuie sa platesti rata nu?
Da ca sa platesti rata ce trebuie sa ai?
Sa ai card cu credit pe el?
Sau te duci cu bani la sediu si le spui contul in care trebuie sa platesti.

6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''Da ca sa platesti rata ce trebuie sa ai?''

In principiu bani, cu fasole nu cred ca merge.

Per total vei plati dublu pe el, nu vad de ce ai face asa ceva. Mai bine mai strangi din dinti cateva luni si pui bani deoparte, urmand sa ti-l cumperi cu banii jos la pret normal.

| AsuRo98 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Cum dublu ma?
Ca il iau pe un an jumate.
Asta vine aproape 70 de lei pe luna.
Aia iese in plus cu fro 300 de lei...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru AsuRo98):

Cu 300 lei iti mai iei inca un telefon...

| AsuRo98 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu ma eu asa vreau sa il iau.
Da acum acel telefon e in stoc epuizat...
Cam cand trebuie sa fac cardul ca sa platesc cu el in acel cont de mi-l trimite ei cu produsul si foile de la credit..pe acele foi e contul in care trebuie sa platesc rata nu?
Eu nu stiu cand sa fac cardul ca dupa imediat sa se bage alt stoc ca sa dau repede comanda.
Cand faci cardul trebuie sa dai bani cevA? cam cat daca da?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru AsuRo98):

Nu trebuie sa ai neaparat card, poti sa virzi si banii direct in cont cu ordin de plata. Cardu e ca sa platesti cu el pe net si costa bani in plus.

| AsuRo98 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Aaaa pai pot sa comand telefonul acum?
Ca s-a deschis stocul il comand acum?
Pai si ca sa platesti ratele trebuie sa fi pensionar si o am pe mamaia.
Ea unde se duce cu buletinu si cuponu de pensie?
Ma duc direct cu bani la sediu cetelem. si le zic contul si plateste ei in el nu?
Explica mai mult.