| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare!
Eu lucrez la o fabrică de mobilă pe 1524 lei si bonuri de masă si altii care au experiență 16 ani au vreo 1800 si ceva de lei! Vi se pare corect?
Normal la o fabrică de mobilă nu ar trebui sa se castige mult? Lucrez 9 ore pe zi cu tot cu pauză!
La mine în oraș se deschide un Kaufland!
Am sunat si o sa fiu chemat la interviu! A zis ca are program doar part time 4-6 ore ca posturile de 8 ore cică sunt terminate!
Eu am ales 6 ore, oare o sa iau măcar 1500 lei plus bonuri? Ca daca da am si plecat, stiu ca lucrez si mai putin, într-un mediu de lucru mai plăcut!

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vi se pare corect? Cum definești corectul? Corect din ce punct de vedere? Dacă ai fi tu patronul, cât ai da la muncitori, ca să îți rămână și ție ceva după ce vinzi marfa produsă?
Normal la o fabrică de mobilă nu ar trebui sa se castige mult?
Cum definești normalul, după ce criterii? Ce te face să spui că așa ar trebui, așa cum gândești tu?
Am aflat la Kaufland. la 6 ore 1400 lei minim net, plus bonuri de masă aferente la 6 ore de muncă plus sporuri în zonele mai grele de muncă.
Dacă e mai plăcut sau nu, o să vezi la locație. Dacă te uiți la cei ce lucrează acolo, nu o să vezi pe nimeni stând la povești.

| nyoentox2002 explică (pentru sadrian46):

Ai uitat de spor de weekend si in plus patronul nu e român, e olandez la fabrica de mobilă!
Eu daca ma duc la kaufland o sa fiu lucrător comercial, aranjez marfa în rafturi, le verific daca sunt expirate etc!

| sadrian46 a răspuns (pentru nyoentox2002):

La Kaufland patronul este român?

| nyoentox2002 explică (pentru sadrian46):

Cum sa fie Roman? e german!

| Catrice a răspuns:

Mhm vizează 1500 e minimul pe program fullhee hee

| nyoentox2002 explică (pentru Catrice):

Dar la kaufland e altceva, ai si spor de weekend

| Catrice a răspuns (pentru nyoentox2002):

Hai 1000 cu puțin noroc, deși nu treci de 900hee hee

| nyoentox2002 explică (pentru Catrice):

Cu 4 ore poate!

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde cat e patronul dispus sa dea angajatilor si cat vrea sa bage el in buzunar. 1500 lei in zilele noastre mi se pare o nesimtire si o mare jignire

| nyoentox2002 explică (pentru Furnicuta000):

Eu ma multumesc cu banii astea pe 6 ore la Kaufland, si cu bonuri ajung la aproape 2000 lei

| Furnicuta000 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Macar sunt 6 si nu sunt 9 ca la fabrica de mobila

| nyoentox2002 explică (pentru Furnicuta000):

La fabrica de mobila sunt 8 plus 1 pauza

| haileewatson a răspuns:

Job-urile din fabrici sau supermarket-uri sunt mereu platite prost fiindca nu sunt job-uri grele, nu e nevoie de multa experienta sau studii de specialitate ca sa lucrezi mai ales pe pozitiile inferioare.
Daca vrei sa castigi mai multi bani, invata skill-uri noi care se cauta. Cautati un domeniu mai bun.

| nyoentox2002 explică (pentru haileewatson):

Eu daca iau 1900 lei tot cu bonuri pe 6 ore e perfect!

| haileewatson a răspuns (pentru nyoentox2002):

Negociaza salariul cu cei de la Kaufland. Citeste cu atentie descrierea job-ului la care ai aplicat, si convinge-i ca stii sa faci ce scrie acolo, ca ai dorinta sa ramai la ei o perioada lunga de timp, ca esti un baiat muncitor si cu spirit de echipa, si pentru 1900 de lei le accepti pozitia.

| nyoentox2002 explică (pentru haileewatson):

Pai pe langa 1900 se mai adauga comision din vânzări

Răspuns utilizator avertizat
| DragosFanHighman a răspuns:

Imi place sa iti spun ca ai gresit pungalaughing)