| JusTPauL a întrebat:

Salutare grup.
Vreau ca la iarna sa închiriez sau sa concesioneze o mica bucata de teren la munte. Mai exact in CS la Muntele mic, vreau sa pun doua containere, unul pentru dormit și unul pentru un mic bar cu băuturi, sucuri, cafea, ceaiuri.
Vreau sa mai duc și 3 atvuri pentru închiriat.
As vrea sa fac acest lucru timp de 2, 3 luni în sezonul de iarnă.
Cine îmi poate spune cu ce sa încep pentru a primi aprobări sa pot pune 2 containere de cca 20m2 și sa se poată plimba clienții cu atvurile fără probleme?
Ma gândesc ca la primăria care este responsabila de acel teren trebuie sa apelez. Dar vreau mai întâi câteva păreri de la voi. Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim cum va evolua situatia covid pîna la iarna si ce restrictii vor mai lua ei de la toamnă incolo, asteapta si ai sa vezi, nu i ti face planuri ca daca nu vei reusii sa faci ceea ce i ti propui te vei deprima. Mergi la primarie si întreaba i pe ei ce autorizatii i ti trebuie si aprobari si vezi ei ce i ti spun este buna sau nu afacerea ta, gîndeste te si la citi clienti vei avea ca daca va fi iar carantină nu faci nimic.

| JusTPauL explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă o sa fie ca anul acesta va fi perfect. Cererea de atv-uri mai mare de 3 ori decât oferta. Iar oameni cu miile.
O sa merg în iunie în România sa ma interesez la avocat și la primăria de care aparține muntele mic.

Răspuns utilizator avertizat