| maestruk a întrebat:

Am o nelamurire.Vara aceasta m-am angajat ca agent de vanzari.Ideea este ca nu trebuie sa duc nimic de genul cazierului, sau analizele, nici macar testul psihologic.Doar extrasul de cont.Mai mult, la interviu nu mi-a trebuit C.V. doar am mers si am vorbit..Este ceva in neregula oare? M-am angajat la firma Enel...Iar tipul acela mi-a spus ca am o luna de proba..Ma puteti lamuri si pe mine de ce doar extrasul de cont?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"de ce doar extrasul de cont?"

să știe oamenii unde să-ți vireze salariul. Bucură-te, enel e o firmă mare, nu se joacă cu angajările!

| xZer0x a răspuns:

Pai poate in luna asta de "proba" o sa ai doar un contract de practica sau ceva similar si doar dupa, daca te descurci si le place de tine iti fac contract de munca unde o sa ai nevoie de cazier si anazize s-a.m.d.