| uNKN0Wn a întrebat:

Se merita sa iau un produs resigilat de la eMAG? acesta fiind "in stare perfecta, ambalaj original deschis"?

8 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Depinde de cat de redus este. In principiu produsele resigilate sun putin folosite de catre alte persoane si apoi returnate din diverse motive. Sau pot fi cele de la prezentare pe care le testeaza cumparatorii. Insa ele beneficiaza de ganrantie ca un produs nou. Deci acum gandeste-te si vezi ce decizie iei.
Eu as cumpara un produs resigilat doar daca reducerea e de minim 20%

| uNKN0Wn explică (pentru BrD):

Reducerea e de 20%

| CataC a răspuns (pentru uNKN0Wn):

Nu mai sta pe ganduri, e un produs returnat de cineva care s-a razgandit, sau dsfacut in showroom.
Functioneaza la fel de bine, nu are defecte (la cele cu defecte sunt scrise defectele, zgarieturi, pixeli morti, ce-or fi).
Bafta

| uNKN0Wn explică (pentru CataC):

Deci sa-l iau, nu?laughing)

| BrD a răspuns:

In principiu e mai rentabil sa cumperi un produs resigilat.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Din cate stiu eu, produsele resigilate sunt cele care au fost returnate in termen de 30 de zile de catre cumparator, din cauza unor diverse nemultumiri.
Asta nu inseamna ca ti-l dau exact asa cum l-a trimis respectivul.
Produsul este verificat de catre service, si daca este complet functional, este recomercializat.
Nu stiu exact care sunt noii termeni de garantie, dar in rest nu trebuie sa iti faci probleme.

Cu stima,
Neo

| MrEvil89 a răspuns:

Eu am cumparat un laptop de pe eMAG, produs resigilat.reducere mare nu am primit dar spre norocul meu nu prezinta nici o zgarietura.

| elisa820 a răspuns:

Se specifica pe site ca produsul este usor zgariat si folia originala deschisa.