| TaviComplicat a întrebat:

Daca la eMAG la un iPod touch scrie "Produs in stare perfecta, cu ambalajul original deschis", atunci inseamna ca nu are nici macar o amprenta, ca are doar cutia deschisa si inchisa la loc?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Logic asa ar trebui.Inseamna ca este resigilat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da, e doar cutia deschisa

| dannyel86 a răspuns:

"Ambalajul original deschis" inseamna "resigilat". De ce este umblat la produs? Pentru a i se testa performanta. Cei din service probeaza produsele si le trec la 'resigilate'. Asta nu inseamna ca produsul e defect. Ci doar ca s-a umblat la el si e expus la un pret mai mic fata de produsul sigilat. Se specifica in descriere daca au urme, pete sau mici defecte care nu le impiedica functionalitatea. Resigilatele au garantie si pot fi returnate, exact ca cele noi, sigilate.