| wnder a întrebat:

Va salut! Îmi spuneți câteva idei de afaceri mici?
As vrea sa investesc maxim 2500 lei. Nu mă gândesc să fac o avere laughing, dar sa am un mic profit din toată treaba asta. Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Iti cumperi o imprimanta 3d, si te apuci de imprimat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce afacere sa faci cu banii astia? Sunt prea putini nu i ti ajung, ca sa faci o afacere ai nevoie de spatiu al tau, ca daca inchiriezi un spatiu clar nu vei avea bani, si in al doilea rind ce stii tu sa faci? O afacere o faci cand esti priceput pe ceva ai o calificare, esti mecanic auto deschizi un servis auto. Esti frizer deschizi un salon de frizerie barbati, esti electrician faci o firma reparatii modificari instalatii electrice, deci ce sti tu sa faci ca tu trebuie sa stii ce tip de afaceri mici vrei? Inchiriezi un chiosc si vinzi ziarew, sau fa ti magazin alimentar minimarket de cartier. Ce varsta ai de unde esti?

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la angrosisti si cumperi legume si fructe, pe care le revinzi apoi in piata, cu pret mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plantație cu căpșuni pe care să le vinzi ca sa faci mai mulți clienți decât piața.

Preț mai mic=mai mulți clienți=mai mult profit.

| Cehoslovacia a răspuns:

Pariuri sportive, bagi pe 1-2 meciuri 1000 de lei si scoti profit happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cehoslovacia):

O prostie bani aruncati, altceva mai sti decat pariuri? Cîti cîstiga real din pariuri? Toti pierd banii ca si la păcănele.