| EmanuelKant a întrebat:

Vreau sa depun 50 de lei in contul cuiva si am urmatoarele intrebari:

Trebuiesc 18 ani impliniti?
Trebuie sa merg cu buletinul?
Trebuiesc completate documente sau alte chestii de genul?

Am uitat sa precizez banca, Raiffeisen.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ReTz a răspuns:

Iti trebuie buletin, nu neaparat 18 ani.Nu trebuie sa completezi niciun formular, doar mergi la o casierie si spui numele titularului de cont si dai banii si buletinul, e simplu happy.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune 50 de lei daca ai 14 ani si carte de identitate. La banca va trebui sa completezi o foaie de depunere, trebuie sa stii numele si prenumele destinatarului, banca si codul IBAN al contului. Foaia de depunere o poate completa si cel de la ghiseul bancii.