| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să fac bani dar am 14 ani, doresc ceva online sa incep nu știu

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ansiori nu ai cums afaci bani online, ca nu-i nici legal si nici permis unui copilas sa faca asta.

Dar de invatat de ce nu pui mana?
Bate la usa examneul de evaluarea nationala si nu ai timp de stat online, ca ai de invatat pe rupte.

| dullcat a răspuns:

Buna.E destul de dificil sa incepi, mai ales in online, daca nu ai nicio baza intr-o anumita directie.Tu la ce te-ai gandit? Pentru a face bani din online inseamna sa depinzi maxim de algoritmi si sa muncesti mult la continutul tau, ceea ce din punctul meu de vedere nu se pupa deloc cu prioritatile unui adolescent de 14 ani, adica scoala si implicit invatatul, dezvoltarea personala, socializarea in real life, familia etc.Crede-ma ca vei avea mai incolo timp sa faci bani de te vei plictisi.Ba chiar vei dori sa revii la 14 ani si sa te poti bucura de timpul liber.laughing

| marazx6 a răspuns (pentru dullcat):

Niciodată nu voi regreta ce am început

| johnnny123 a răspuns:

Toți oamenii din lume vor să facă bani, nu ești singurul căruia i-a venit ideea asta.
Ca să faci bani trebuie să știi să faci ceva. Tu ce știi să faci?

| Hyperion7 a răspuns:

Pai ai nevoie de un skill in primul rand, altfel cum faci acei bănuți?
Sper exemplu unii oferă meditații, alții oferă diferite servicii precum editare, scrieri de diferite feluri, tablouri făcute la comanda și multe altele.
Mă îndoiesc că tu ai bifa vreo chestie de sus.
Singura soluție îți rămâne să înveți ca sa iei bursa... Pană la urmă 450 de lei nu ii iei de pe drum, nu?

| marazx6 a răspuns (pentru Hyperion7):

Bursa o am

| Hyperion7 a răspuns (pentru marazx6):

Foarte bine!
La 14 ani este arhisuficient