| Slowmotioon a întrebat:

Vreau sa imi deschid propria afacere. ce ziceti care dintre aceste 2 este mai buna sau profitabila:reparati telefoane mobile(decodari, resoftari.etc)sau reparati Pc? Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Daca ai cunostinte in acest domeniu, poti sa incerci sa faci o firma care sa ofere ambele servicii. Eu as opta pentru reparatii GSM. Oamenii acum nu mai au bani sa isi schimbe telefonul asa ca merg sa service GSM. Acolo poti sa faci tot felul de chestiuni: resoftare, decodare, recupare IMEI, schimbare display, taste etc...

Ai putea incerca si alte tipuri de afaceri: http://www.google.ro/......tp?/search sau www.ideideafaceri.ro

Mult Succes!

O seara buna!

Daniel.

13 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

De ce nu o afacere in care sa repari telefoane si PC-uri. Dar sa stii ca sunt cam multe pe piata acum de felul asta

| Brotacelu a răspuns:

Amandoua cred ca sunt bune dar totusi as opta pentru decodari tel si resoftari

distractie placuta

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

PC, ca la GSM iti trebuie ceva cunostinte si renume.

| oz a răspuns:

Ambele sunt asemanatoare...intr-o oarecare masura...
eu zic reparatii pc...

Răspuns utilizator avertizat
| Marry:X a răspuns:

Buna.Parerea mea este sa incerci sa le combinihappy. Adica iti iei un om la reparatii telefoane si altul la reparatii pc.Sucees.Pa pa:*

| night_crawler a răspuns:

Pai da...si cine o sa se ocupe de reparat calculatoare/telefoane... te pricepi tu?hee hee

| NoMore a răspuns:

In ziua de azi, viciile merg foarte bine. Tutun, alcool, droguri, sex.
Tutun nu merge... exista BAT, PMT, JTI
Alcool nici atat...
Droguri... nu, ca te prind astia laughing
Sex... fa-ti o casa de productie filme XXX. Si faci contract cu Alina Plugaru.

On-topic: reparatii PC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt de parere cu reparatii GSM deoarece acum ies pe piata foarte multe oferte la telefoane. Eu zic ca un service pentru PC ar merge foare bine in vremurile astea. Si eu vreau sa ma apuc de un service pentru PC si sunt chiar foarte informat in acest domeniu. Daca doresti o consultana pentru o afacere si un star-up bun in afaceri astept sa ma contactezi. Preturile le facem de comun acord
Contact: radu.andrei1@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idei de afaceri poti obtine gratuit de la : consultantabiz@yahoo.com

| stroedaniel13 a răspuns:

Cred ca mai degraba reparatii Pc... am observat ca majoritatea prefera sa isi schimbe telefonul atunci cand se strica, decat sa il repare.

Pe cand cu calculatorul, lucrurile nu stau chiar asa.

Alte idei de afaceri bune am vazut si aici: http://www.afaceri-profitabile.com/

| secret555 a răspuns:

Reparati pc

| Tzitzi a răspuns:

Eo zic ca cel mai profitabil este reparatii pc...Castigi foarte multi bani...bine asta daca te si pricepi