| ionext a întrebat:

Vreau sa mi deschid o frizerie, am 5 mii de euro, imi ajung banii?
Spatiul il inchiriez.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Suma necesara depinde de cat de mare este frizeria, respectiv cate scaune de frizer vrei sa pui.
In orice caz 5.000 de euro iti ajung si pentru cca 5 scaune.

| Andreeea21 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar de care scaune cumperi? Doar nu dai 1000 de euro pe un scaun? laughing))

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreeea21):

Nu dai 1.000 de euro pe scaun, dar spatiul trebuie amenajat, trebuiesc cumparate unelte si consumabile, casa de marcat fiscala, etc.
Cand am spus de 5 scaune m-am referit la marimea frizeriei si la tot ce este necesar pentru dotare, inclusiv chiria pe cel putin o luna.

| Dismally a răspuns:

Nu au cum sa-ti ajunga, ustensilele de care ai nevoie sunt destul de scumpe.