| Namastee a întrebat:

Vreau si eu bancuri de la englezi, americani. cam tot aiahee hee [ traduse ] funda pentru cele mai bune.

2 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Knock,Knock!
Who`s there?
Agh!
Agh who?
Bless you.

Cioc, cioc?
Cinei acolo?
Hap!
Hap cine?
Noroc.

| SDana a răspuns:

In portul Constanta soseste un vas englezesc. Docherul striga catre
capitanul vasului.
- Hei capitane!
- Yes...
- Arunca parama, sa leg vasul.
- I don\'t understand, face foarte calm capitanul, care nu stia romaneste.
- Arunca ba parama, franghia aia cu care se leaga vaporul de chei.
- I can\'t understand you!
-Parama, boule, pa-ra-ma, arunca parama!
-Sorry, I don\'t understand.
-Arunca parama, idiotule, cu ce vrei sa te leg, cu siretul de la pantof?
-I don\'t understand!
Exasperat, docherul isi cheama colegul:
-Bai, Gigi, tu mai stii ceva engleza, vino incoa\' ca nu ma inteleg
cu tampitul asta.
Gigi vine si zice:
- Lasa-l in seama mea. Hey sir!
-...

Citeste si alte bancuri cu englezi www.bancurihaioase.ro/articole/bancuri-cu-englezi/