| alexxis0712 a întrebat:

Am opel astra g 1.7 cdti si numai vrea sa porneasca decat cu spray.Din ce cauza ajutati-ma va rog.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

De verificat pompa de presiune, garniturile de injectoare, plus ce a zis ovi

| alexxis0712 explică (pentru greyhound):

15 milioane am cheltuit si tot la fel este..Am schimbat filtru de motorina nu-i dela ala.Am schimbat pompa de injectie tot nu merge.a mers la inceput vreo ora dupa iar a facut urat straight face nu mai stiu ce sa-i fac

| boss97 a răspuns:

Verifica filtrele, duo la un tester.

| Oviiyy a răspuns:

S-ar putea sa aiba probleme cu filtrul de motorina, se dezamorseaza instalatia, posibil de la garnitura de la filtrul de motorina, trebuie inlocuita. Spray- ul nu face altceva decat sa ofere amestecul de aer necesar porniri pana la umplerea instalatiei, sau s-ar putea sa fie o problema cu unele supape de vacuum. Pe tester se va vedea problema.