| iulix55 a întrebat:

Am si eu o intrebare, am niste anvelope m+s, nu au niciun sens de rotatie, adica o sageata care sa indice faptul ca merg intr-un fel anume.
Se pun oricum odata ce nu indica nimic?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se pun oricum, se respecta inside/outside daca au.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi poate au scris si nu sageata.

| Frank51 a răspuns:

Nu. Anvelopa are un sens de rotație prin care scoate apa spre exteriorul anvelopei, dacă te uiți de sus, formele crestelor trebuie să dea apa spre spate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Frank51):

Anvelopele M+S nu au acea constructie care arunca apa, de aia sunt praf la capitolul carosabil ud.

| Frank51 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Pe multe anvelope de iarnă ce văd prin parcare au crestele spre spate, nu drepte, deci unele au funcția asta. Și la ale mele la fel. Unghiul însă e destul de mic, aproape zici că-s drepte.

| Xpressurself a răspuns:

Nu și nu trebuie sa aibă o săgeată. Poate sa scrie "this side inside (pe interior)/ outside ( pe exterior).