| Vasile003 a întrebat:

Am un Yamaha aerox și mergea bine înainte dar de când am ridicat acușor ul la carburator parca nu mai merge asa bine ce poate sa aibă și e pus pe mijloc

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce umblii daca nu esti de meserie ai ridicat acușoru si l ai stricat de tot, acum o duci in service unde te costă sa pună ăia acusorul cum era.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca l-ai ridicat, i-ai marit amestecul de benzina si merge inecat.
Ar fi o idee sa nu te bagi la mecanica, daca n-ai habar.
Iar daca vrei sa inveti, sa stii ca se incepe cu teoria, nu cu practica.

| Vasile003 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Păi acușor ul era de tot în jos și mi l-a pus la mijloc ca tipa asa e normal eu nu ma bag