| InstinctPr3ciS a întrebat:

Bmw 530d (model 2010-2011) sau Audi A6 (model 2012)?
Argumentati-va raspunsul!

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Eu as alege Audi A6! Chiar daca e scumpa isi merita banii.

| SasukeCS2 a răspuns:

BMW pentru ca e mult mai fiabila decat Audi. Audi nu isi merita banii, acest brend fiind sponsorul unei/unor echipe de football isi vinde masinile cu un pret pe care nu il merita.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru SasukeCS2):

A II-a fraza e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o de mult timp incoace.
@ InstinctPr3ciS : Amandoua sunt masini premium, depinde si cat noroc ai cand le cumperi.

| 12manuq a răspuns:

Cred ca as alege mai degraba 530d-ul pentru ca, in opinia mea este mai fiabil, mai bine construit, mai puternic, plus as opta pentru un 530xd :X.E frumos si audi dar pana la 2008-2009, noile modele sunt exagerate/deloc pe gustul meu.(parerea mea). Deci iti recomand sa mergi pe BMW.

| Urinatorul a răspuns:

Alege ceea ce iti place si ce poti sa intretii. ia in calcul costul la service, consum etc. Audi stiu ca sunt mai problematice la intretinere decat BMW, si consuma ceva mai mult, motoarele BMW sunt mai eficiente. eu as alege un model care a fost produs la sfarsitul duratei de productie (fix inainte sa schimbe modelele), pentru ca are toate hibele rezolvatewinking

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Urinatorul):

La intretinere, BMW are piese mai scumpe cat despre fiabilitate sunt la fel.Consumul e cel putin la fel sau mai mic la Audi.