| Magyccc a întrebat:

Deci treaba sta in felul urmator. Eu unul m-am mutat in Brasov acum putin timp si as vrea sa dau de scoala de șoferi. Toata problema e ca ar trebui ca cineva din oras, din cate am inteles, sa ma ia in spatiu. Poate cineva sa faca acest lucru?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa te ia n imeni in spatiu, este destul sa ai un contract de inchiriere si sa obtii viza de resedinta (flotant), cu aceasta poti sa sustii acolo examinarea pentru obtinerea permisului de conducere.
Si pentru scoala de conducere nu-ti trebuie nimic, o poti face oriunde in Romania, doar examinarea trebuie facuta unde ai domiciliul sau resedinta, asa cum ti-am spus mai sus.

| Magyccc explică (pentru Ioandelasal):

Tocmai asta e. Viza de flotant o poti obtine numai daca te ia cineva din oras in spatiu. Nu cred ca se poate sa fac examinarea in Galati, dar restul sesiunilor in Brasov.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Magyccc):

Nu intelegi. Pentru viza de resedinta nu este nevoie de luarea in spatiu, doar de contract de inchiriere. De luarea in spatiu este nevoie doar pentru schimbarea domiciliului.