| Todasca_Daniel_1996 a întrebat:

Bună TPU, poate cineva să-mi spună dacă pot schimba nuanța vopselei de pe mașină, mașina este un verde închis și as dori sa o revopsesc, întrebarea este dacă as revopsi-o ar trebui sa ii schimb certificatul sau nu? Suna cam aiurea da vreau sa fiu sigur

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi nimic, daca in acte scrie "VERDE", iar tu o vei face alta nuanta de verde.
Poti sa alegi orice fel de verde, inchis, deschis, palid, spre gri, metalizat, perlat, "cameleon"(candy pe fond gri sau negru), mat sau lucios.
Verde sa fie.

| OldSoul a răspuns:

Cat timp culoarea de baza ramane aceeasi, in cazul nostru, verde, nu, nu esti nevoit sa schimbi certificatul.
Exista 10 culori de bază care se înscriu în cartea de identitate, acestea sunt: alb; galben; portocaliu; roşu; violet; albastru; verde; gri; maro şi negru

| xerxes1 a răspuns:

Daca ramane tot un fel de verde nu trebuie facut nimic.