| alexalx1234 a întrebat:

Bună! Dacă am un colet de ridicat de la poștă, îmi va trebui certificatul verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Este institutie publica.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"În clădirile publice, instituții oficiale, este obligatorie prezentarea certificatului verde (care atestă vaccinarea, trecerea prin boală sau testarea) pentru toţi cei care NU lucrează în acea clădire („vizitatori"). Măsura se aplică și în cazul clădirilor private în care se află peste 50 de persoane.

Există și o excepție notabilă: accesul în sediile tribunalelor și parchetelor NU se face în baza certificatului verde deoarece noile restricții stabilite de autorități nu vizează activitatea acestora, a anunțat, duminică, Consiliul Superior al Magistraturii."
Da! Iti trebuie!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Roaga un postas sa ti-l aduca afara.

| aditimus a răspuns:

Nu

| aditimus a răspuns:

Buna ziua,
Clienti Postei Romane pot intra in incinta subunitatilor noastre fara a prezenta certificatul verde. Asadar, nu este necesar sa se faca dovada vaccinarii, testarii sau vindecarii de infectia cu SARS COV-2, dar pentru siguranta tuturor, este necesar sa:

- Purtati in mod corect masca de protectie;
- Sa respectati regula de a fi doar o persoana in incinta oficiului;
- Sa pastrati distanta de cel putin 2 metri intre persoane, atunci cand asteptati la intrare.

Toate aceste masuri sunt luate pentru a proteja sanatatea dumneavoastra, dar si pe a colegilor nostri.

Va multumim pentru intelegerea acordata.
Cu stima,
Elisa Palasca
Echipa Suport Clienti

| aditimus a răspuns:

Acum sa va vad domnilor dario2007 si Salontanul cum anulati cele 2 evaluari ca raspunsul meu fiind ca nefolositor...

| darrio2007 a răspuns (pentru aditimus):

Dovedeste unde scrie asta si te cred.

| darrio2007 a răspuns (pentru aditimus):

Șon, șon!