| Iuliana197 a întrebat:

Stiti daca pot face scoala de soferi in conditiile in care am strabism? Un ochi imi "fuge" si vad cu el in procent de 10%, insa cu celalalt vad 100%. Are rost sa mai incerc la scoala sau nu?

Răspuns Câştigător
| Rad_Rareş_1995 a răspuns:

Salut! Da, poți, in ziua de azi se da foarte ușor dosarul medical.

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Chiar dacă reușești să îți iei permisul, eu îți recomand să nu o faci.
Atunci când ai probleme de vedere, există riscul să nu observi anumite, obstacole, pietoni, colegi de trafic, sau să ai probleme în ceea privește percepția distanțelor și poți provoca accidente.

| Iuliana197 explică (pentru 0rlando):

Niciodata nu mi s-a intamplat sa nu vad ceva sau pe cineva. Ochiul drept e perfect, vad cu el 100% si n-am nicio problema din cauza asta. Oricum, o sa incerc sa il iau daca pot.

Răspuns utilizator avertizat
| aDEeLAa a răspuns:

Ti-am dat un mesaj in privat cu mai multe detalii. Te poti informa de la un instructor ( gratuit ),, As vrea sa fac scoala, e posibil? ''. Eu tind sa cred ca daca vezi e posibil. Succes.

| shunemar a răspuns:

Daca reusesti sa iti corectezi prin intermediul unor ochelari problema de la ochiul cu strabism, atunci de ce nu?

| Zamfir_Florina_1998 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu daca pot...Da sau nu, si eu am asa ceva