| catalinCata92 a întrebat:

Bună ziua, am o intrebare urgenta... vreau sa stiu cat de buna si renumita este firma flennor pentru piese... mi-am dat comanda de brate (bascule) golf, noi, ieftine, vreau sa stiu daca am facut bine sau nu.
multumesc.
ofer funda

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea te uiti la firma, ci la piesa... Un ochi format observa daca e bine facuta piesa, sau nu.
Ideal ar fi sa faci si un test de geometrie dupa ce le montezi.
Daca vin cu tot cu pivoti, desfa burdufurile pivotilor si verifica sa fie vaselina, daca au putina, pune tu mai multa.
Eu am patit-o cu piesele de Golf 4 neoriginale, am schimbat un capat de bara la repezeala, si dupa 1200km batea mai rau decat cel vechi. Nu am gasit alta firma, am cumparat aceeasi firma, dar mi l-a desfacut mecanicul si a pus vaselina in el, ca nu avea aproape deloc. Am mai facut peste 12. 000km cu masina de atunci, am vandut-o, si nu batea.

| catalinCata92 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Fara pivot...am sa vad pe sambata cand o montez sa vad ce sunt cu ele si revin

| TrăieşteClipa a răspuns:

Bunicele.
20.000 de km ii faci linistit.
Daca vrei mai multi km trebuie sa te orientezi spre TRW sau Lemforder.

| catalinCata92 explică (pentru TrăieşteClipa):

Daca duce atât ar fi bine de tot...app am suspensie sport... cu banii nu prea stau bine in ultimul timp si de asta mi.am luat asa ieftină