| RE4L a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o problema..ieri am dat jos un stop de la o bascula man, iar acum vreau sa il pun inapoi, singura problema este ca nu mai stiu unde vine fiecare culoare in mufa/"tripla" (are 6 fire). Cine stie cum trebuie puse pls reply!happy
Funda!

Răspuns Câştigător
| Sebastian11x1 a răspuns:

Eu zic asa:legi masa prima data, apoi semnalizezi pe partea de unde ai scos tripla, probezi pana se aprinde semnalizarea, apoi la fel faci cu pozitia, stop pe frana, avarii si ce mai are

1 răspuns:
| RE4L explică:

Am rezolvat problema. Am desfacut si celalalt stop si am vazut cum sunt aranjate si mi-a fost mult mai usor.Multumesc pentru rapsuns!