| Arpiy a întrebat:

De ceva vreme am achizitionat de la un targ o masina adusa din Germania. Am pus folie alba pe ea deoarece asa imi cere locul de munca, iar azi am fost programat la omologare. Masina a fost omologata cu coloarea "alb". Inca are numere de Germania, iar saptamana viitoare am de trecut granita cu ea. Numerele de Germania sunt valabile pana in data de 8, iar eu trebuie sa merg pe data de 6 si ma si intorc tot in aceeasi data. Pe actele de Germania este trecuta culoarea gri. Este posibil? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu e nici o problema.
Am avut masina culoarea mov dar ea era trecuta neagra pe cartea de Germania.
Plus ca am mai avut o masina pe care nici nu scria culoarea pe brief, plus ca de ceva, le arati stalpul de la usi, sau orice zona neinfoliata, sa vada ca aia este culoarea de baza.

2 răspunsuri:
| mihairad a răspuns:

Din punctul meu de vedere vei avea o problema, trebuie sa coincida ce este trecut pe acte. Eventual poti cere o dovada de la cei de la omologare, intreaba-i pe ei, cu siguranta s-au mai lovit de aceasta problema. Bafta