| ReZiSTorr a întrebat:

Buna ziua TPU! Se pot scoate numere rosii daca am doar copia dupa brief-ul mare? O ruda de a mea a cumparat o masina din Germania si a trimis-o in tara unei alte rude.Problema este ca are doar o copie dupa brieful mare, urmand ca celelalte acte sa le aduca cand vine in tara.Se pot scoate numere rosii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, daca nu ai actele masinii in priginal primesti drept de circulatie vreo 4-5 zile

| OldSoul a răspuns:

Fara celelalte acte in original nu se pot scoate numere rosii.
Poti sa scoti daca iti lipseste unul din briefuri de exemplu, dar doar pentru 5 zile. Dar daca nu ai niciunul din briefuri, nu poti scoate deloc.