| Anonim12t a întrebat:

Ce masina sa-mi iau pana in 17 mii euro noua, de preferat hyundai sau toyota pentru ridesharing? Sa nu fie mai veche de 10 ani

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai ai zis ce masina sa iti iei noua dar sa nu fie mai veche de 10 ani;)

eu iti scriu la cele noi daca te intereseaza :

toyota noua afla ca este mai sus de bugetul asta, o corolla de ex. si nu numai! toyota este o marca premium fata de multe alte marci japoneze sau coreene!

la toyota singura care s-ar incadra in acest buget (cel de mai sus) ar fi Aygo X

ai insa alternative la kia sau hyundai : kia picanto, kia stonic

iar la hyundai poti vedea in configuratorul de pe siteul lor modele care sunt pana in 17 k euro : https://www.hyundai-motor.ro/modele

de ex. i20, i30!

Din punctul meu de vedere daca cauti o masina noua, hyundai i30 (versiunea motor termic) este ce trebuie pentru bolt/uber etc este aspectoasa si spatioasa fata de celelalte alternative de la concurenti in acelasi pret de nou

desigur ca vei gasi masini second-hand foarte ok la 17k euro, eu ti-am spus raportat la aceste 3 marci ce poti gasi ca si masini noi

succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

O Toyota hibrid dacă vrei ceva sh.

| ValentinMihai78 a răspuns:

De ce nu o Dacia Logan, Duster? Spui că vrei o marcă străină pentru un serviciu de tip taxi, dar costurile de întreținere, costurile de înscriere le-ai luat în considerare?