| 123coco a întrebat:

Ce parere aveti de vw polo din 1996 motor 1.0? consum, preturi piese, iarna se circula greu cu el?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Consum bun, preturi mici la piese. Iarna se descurca foarte bine, ca orice masina mica, cu cauciucuri inguste. Dar eu nu mi-as lua Polo, nu sunt grozave la fiabilitate.
Mult mai bun e Renault Clio II 1.2 sau 1.4 benzina.

| DryIce a răspuns:

Am vazut un polo pe a3 mergea cu 170km/h rolling on the floor constant pe intreaga durata a autostrazii. Nebunie cat o putu fi de turat.