| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot reduce zgomotul valvelor de la masina?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Folosind un ulei de calitate. Asta presupunand ca nu e vorba de vreo defectiune tehnica.

| mircea a răspuns:

Nu stiu la ce te referi cand spui: "valve"! Valve gasesti la cauciucurile masinii si sunt utile pentru umflat (introducerea de aer in anvelopa). Poate te referi la "supape" care au rolul de a permite intrarea in cilidrii a amestecului carburant/aerului, respectiv evacuarea gazelor de ardere. Sincer? Daca aceste supape fac deja un zgomot mare, mergi la Remat.

| Oprea a răspuns:

Daca acest zgomot se intampla intr-o perioada de timp mai racoroasa...cu motoru rece...ai putina rabdare, baga ulei mai bun in motor...
daca sa intampla in alte imprejurari, imi pare rau de tine