| Andrei199898 a întrebat:

Daca am permis de conducere categoria AM si conduc un aixam in afara localitatii cu 70km/h primesc amenda ceva?(ele sunt limitate la 45 km/h)

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Daca te prinde iei amenda. daca politistul are chef te baga in belea. prin constructie vehiculele de AM nu pot depasi 45. al tau e prins cu 70 deci nu corespunde talonului. adica ti-o iei

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar in caz ca te prinde radaru ai amenda sau un control amanuntit de politie

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ai nevoie de permis categoria B1 nu AM ca sa conduci un aixam.

| viotedy a răspuns:

Cu AM nici nu ai voie cu aixam, iti trebuie B1.Si chiar B daca ai avea nu ai voie sa depasesti 45km/ora-cu aixam.

| HDR10 a răspuns:

Daca te va prinde, vei primi amenda.