| anonim_4396 a întrebat:

De ce se aude alarma la masina din senin asa incet? fara sa ii fac nimic.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca repeta incetisor sa nu uite melodia.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Senzorii de la alarma au o izolatie din cauciuc care ii protejeaza de apa/zapada/umezeala din aer/ etc. In momentul in care izolatia nu mai este buna si intra pe acolo apa/zapada/umezeala/etc senzorul respectiv va simti in permanenta usa aia deschisa di va canta chiar daca nimeni nu umbla la masina.

| Myhay94 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Senzorii nu au nici o problema doar sunetul se aude incet. Nu suna din senin doar daca atingi masina.

| Yamaha123 a răspuns:

Cred ca sau dus senzorii